کارتن بامداد

کارتن بامداد

bamdad

تولیدکننده انواع جعبه های لمینت ، کارتن و جعبه های هارد برای محصولات ارزشمند شما

تلفن: ۳۳۱۱۴۴۱۱

www.bamdadcarton.ir

تاریخچه

تاریخچه:

در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی شادروان محمود شهریارپور اقدام به تاسیس کارگاه کارتن سازی در تهران نمود.

ابتدای کار با همکاری پسر ارشد (امیرحسین شهریار پور) فعالیت در زمینه بسته بندی و ارائه خدمات جانبی به صورت ابتدایی آغاز گردید. پس از گذشت چندین سال ضمن تکامل تجارب،زنده یاد حاج محمود فقید اقدام به ابتکارات و اختراعات متعددی در زمینه صنعت کارتن و بسته بندی نمودند.

چندی بعد برای اولین بار در ایران لمینیت جعبه با چاپ افست در کارتن بامداد به صورت ساده انجام گردید. در سال ۱۳۷۰ لمینیت جعبه به صورت نیمه اتوماتیک ادامه پیدا کرد و هر روز بر کیفیت آن اضافه گردید.موسس مجموعه فوق زنده یاد حاج محمود شهریارپور در سال ۱۳۸۲ چشماز جهان فرو بست، یادش گرامی باد.

طراحی گرافیکی

لزوم تصویرسازی بسته‌بندی

بسته‌بندی، لباس یک کالاست و بسته‌بندی آبروی یک کالاست و بسته‌بندی زیبا و شکیل موجب علاقه و محرک نیاز و بسته‌بندی زشت و نامناسب سرکوب کننده تقاضاست.  بسته‌بندی در ارتباط مستقیم با اخلاق و روحیات یک ملت است، بنابراین تصویرسازی بسته‌بندی کالاهای صادراتی باید به گونه‌ای طراحی شوند که :«در کشور مقصد با آداب و فرهنگ رایج مردم آن کشورهماهنگی داشته باشند . »

به کمک تصویرسازی و طراحی خوب و مناسب بسته‌بندی می‌توان کالا را معرفی کرد ، ویژگی‌ها یا صفات و کیفیات مورد نظر مصرف‌کننده را به آگاهی او رساند ، مزیتهای کالا را نسبت به دیگر تولیدات نشان داد، در مشتری ایجاد انگیزه کرد بر وفاداری مشتریان اینده اثرگذاربود وبالاخره با هزینه‌ای به مراتب کمتر از هزینه‌های تبلیغات در رسانه‌های جمعی، پیامهای لازم را در محل فروش به مشتری رساند.

آنچه که قبل از تصویرسازی بسته‌بندی باید دانست؟

طراح هرگز نباید تا زمانی که از هدف تجاری بسته‌بندی آگاهی کامل نیافته است دست به قلم ببرد. وی بایدبداند که درپی جلب چه نوع مشتری است ؟ آیا این محصول برای صادرات و یا فروش داخلی عرضه می‌شود ؟ درپس استفاده از چه نوع تبلیغاتی هستند ؟ آیا محصول باید ظاهری ارزان قیمت و یا گرانبها را القا کند آیا بایدمدرن باشد یاسنتی ؟ آیا بسته‌بندی فقط باید در فروشگاه جلب توجه کند و یا در منزل هم ظاهر خوبی داشته باشد ؟ آیابسته‌بندی باید به خاطر شخصیت قوی اش در ذهن بماندو یا اینکه حس مقبولیت را درمشتری بوجود آورد ؟

درباره‌این مسئله سوالات بسیاری مطرح می‌شود که می بایست جواب داده شود . زمانی که «نقشه » کاملاً کشیده شد، طراح می‌تواند فکر کند که چه رنگهایی مناسب هستند .شخصیت گرافیکی که معرف محصول است باید کاملاً خلاصه باشد. . این ویژگی چیزی است که تولید کنندگان ، فروشندگان و مراکز تجاری از طراح می خواهند .

شیوه های طراحی:

۱_شیوه شبیه‌سازی یا واقع گرایی

واقعیت ، نخستین و مهم‌ترین تجربه بصری است .

اغلب کار تصویرسازی را در این مورد بهتر می‌دانند ، زیرا به هنگام تصویرسازی هنرمند احاطه بیشتری بر کارش دارد و می‌تواند تصویر را با وضوح بیشتری به معرض نمایش بگذارد ، ویژگیهای موضوع را بهتر بنمایاند و جزییات کم اهمیت تر را حذف کند.

تصویر عکاسی یکی از بهترین وسایل نشان دادن واقعیت است . یک پرنده را با برداشتن عکس می‌توان در زمان و مکان ثابت نگاه داشت . یک تصویرسازی واقع‌گرایانه نیز کم و بیش همین کار را انجام می‌دهد . ولی وجود هنرمند در این جریان ضروری است . هنرمند در تصویرسازی واقعگرایانه قصد دارد که پرنده ، یا هر چیز دیگری که از آن گزارش بصری تهیه می‌کند ، حتی المقدور آن چنان به نظر رسد که در طبیعت وجود دارد . تصویر عکاسی نیز می‌تواند این کار را انجام دهد ، ولی از برخی لحاظ این موضوع مورد بحث است که کار هنرمند تصویرساز بهتر است یا دوربین عکاسی

۲_شیوه رمز یا سمبولیسم

برای رسیدن به یک سمبل یا رمز از راه انتزاعی کردن یک تصویر لازم است آن را بسیار ساده کرده و در واقع کلیه جزئیات تاآنجا که دیگر نتوان آن ها را ساده‌تر کرد باید حذف شوند . برای آنکه یک رمز یا سمبل موثر باشد باید هنگام دیدن بتوان آن را به راحتی تشخیص داد و باید علاوه بر این آن را طوری ساخت که به خاطر ماندنی و حتی به سادگی قابل ترسیم باشد . به طور کلی از معنای رمز این طور استنباط می‌شود که نباید دارای جزییات زیاد باشد ، ولی درهر صورت تا حدودی کیفیاتی از پدیده واقعی می‌تواند در آن ثبت شود

مذاهب و فرهنگهای اقوام مختلف مملو از سمبل است .

. به طور خلاصه ، سمبلها از وسایل ارتباطی بسیار خوب محسوب می‌شوند و اگر این ضرب المثل چینی درست باشد که «تصویر به هزار کلمه می‌ارزد»، پس یک سمبل یا رمز به هزار تصویر می‌ارزد.»

۳_شیوه انتزاعی

در یک تصویر انتزاعی، بر خلاف رمز یا سمبل ، لزومی ندارد که معنای خارجی خاصی وجود داشته باشد . اگر آنچه را که می‌بینیم آن قدر ساده کنیم تا فقط عناصر اولیه آن باقی بماند. در واقع این همان عمل انتزاعی کردن تصویر است و اهمیت آن برای فهم وساختن پیام های بصری بارها بیشتر است .

طراحی فیزیکی

ساختار

ساختار نحوه ی رسیدن به فرم حجم دار و سه بعدی است.

انتخاب ساختار یکی از مهمترین چالش های طراحی و بسته بندی است

ساختار اصلی جعبه های مقوایی تاخور

چند مدل جعبه متداول:

۱- هر لبه یا زبانه ی طولی، نیمی از دهانه ی فوقانی را به عنوان در می پوشانند.

این ساختاراز رایج ترین انواع ساختار در کارتن هاست و کمترین مقوا یا کارتن را مصرف میکند.

۲- هر دو لبه یا زبانه طولی دهانه ی فوقانی را به عنوان در می پوشانند.استحکام و نفوذناپذیری این جعبه ها بسیار مطلوب است

۳- یک لبه یا زبانه ی طولی  به تنهایی سرتاسر دهانه ی فوقانی می پوشاند و در را می سازد

۴- جعبه تلسکوپی

استند های مقوایی کوچک (رومیزی)

معمولا استند های مقوایی بر روی انواع مقوای پشت طوسی ، پشت سفید و ایندنبرگ در گراماژ بالا (۳۰۰ ، ۳۵۰ و ۴۰۰ گرمی) تولید میشوند .  در اغلب مواقع جهت افزایش استحکام در استند و ایجاد سطوح با قابلیت چاپ پذیری بالا در دو طرف استند ، مقوای پشت طوسی پشت به پشت لمینت شده تا ضخامت بیشتری حاصل شود

استند های لمینتی

در استند های لمینتی معمولا مقوای پشت طوسی ۲۳۰ و یا ۲۵۰ گرمی بر روی سینگل فیس Eفلوت لمینت میشود. در این حالت استحکام و ضخامت استند به مراتب بیشتر از استند های مقوایی است. چنانچه در دو سمت استند نیاز به چاپ وجود داشته باشد میتوان مقوای پشت طوسی ۲۳۰ یا ۲۵۰ گرمی دیگر را در سمت دیگر لمینت کرد.

تماس با کارتن بامداد

آدرس: تهران، خیابان مصطفی خمینی (سیروس)، جنب تکیه رضا قلی خان، شماره ۵۸۰

کد پستی: ۱۱۱۷۶۱۴۵۱۱
تلفن: ۳۳۹۰۶۵۴۲  –  ۳۳۱۱۴۴۱۱

فکس: ۳۳۹۷۲۲۳۱